Redukcja zapylenia w rozbiórkach, wyburzeniach i kruszeniu gruzu

W ciągu ostatnich 30 lat niektóre czynniki, takie jak konieczność ochrony terenów zielonych, nowa technika budowlana oraz poprawa jakości i technologii prac rozbiórkowych (rozbiórka i budowa) doprowadziły do ​​demontażu coraz większej liczby starych budynków zarówno prywatnych, jak i przemysłowych.

 

 

Problem emisji pyłów różnej wielkości to jeden z najistotniejszych tematów, z jakimi należy się zmierzyć przy planowaniu prac rozbiórkowych, zwłaszcza jeśli w pobliżu budynku, który ma być wyburzony, znajdują się inne budynki lub obiekty użyteczności publicznej. Uwolnienie pyłu może spowodować uszkodzenia układu oddechowego każdej osoby stojącej w pobliżu placu budowy.

 

 

WLP oferuje swoje systemy przeciwpyłowe jako rozwiązanie powyższych problemów podczas rozbiórek. Dzięki zastosowaniu urządzeń do zamgławiania drobny pył, powstający podczas prac rozbiórkowych, opada i tworzy wilgotną warstwę, która zapobiega ponownemu uwalnianiu się pyłu do powietrza, co mogłoby nastąpić np. podczas przejazdu samochodów ciężarowych. Ponadto unika się powstawania błota i zjawiska spływania na ziemi, a tym samym zmniejsza się konieczność stosowania myjek do kół, których stosowanie jest obowiązkowe w celu uniknięcia zapylenia dróg dojazdowych do placu budowy.

 

 

Dzięki zastosowaniu systemów przeciwpyłowych WLP możliwe jest uporządkowanie miejsca pracy oraz poprawa widoczności na placu budowy, co pozwala na bezpieczniejsze wykonywanie każdej czynności przez pracowników. Co więcej, korzyści z pozytywnego działania takich systemów dotyczą również maszyn budowlanych, ponieważ dzięki temu są one mniej podatne na zużycie spowodowane osadzaniem się kurzu.

Oprócz ograniczenia szeregu niedogodności dla otaczającego środowiska, jakie niesie emisja drobnego pyłu podczas prac rozbiórkowych, a co za tym idzie uniknięcia ewentualnych sporów z władzami publicznymi, kolejną istotną zaletą jest zmniejszenie zużycia wody, które jest znacznie mniejsze w porównaniu do ilości wody ogólnie potrzebnej przy użyciu tradycyjnych systemów do tłumienia kurzu, takich jak węże strażackie i lance wodne.

 

 

Co więcej, urządzenia do rozpylania mgły WLP przyczyniają się do obniżenia kosztów personelu, który jest zatrudniony do nawadniania terenu przy wyburzeniach za pomocą tradycyjnych systemów. Wreszcie, systemy WLP charakteryzują się niezwykłą elastycznością, która znacznie ułatwia pracę pracownikom, ponieważ można je przemieszczać na przyczepach, a w razie potrzeby można je wyposażyć w elektryczny obrót od 0° do 270° – 340° oraz w elektryczny system podnoszenia od – 20° do + 45° w celu pokrycia większej powierzchni lub wyższych budynków, a dodatkowo możliwe jest również sterowanie maszyną za pomocą sterowania radiowego, co daje pracownikowi na koparce swobodę zarządzania kilkoma etapami rozbiórki w sposób bardziej efektywny.